Verificēšana

Verificēšana ir procedūra, ar kuru  tiek nodrošināta un deklarēta atbilstība.

SIA „Latvijas nacionālais metroloģijas centrs” ir akreditējies SIA „Standartizācijas, Akreditācijas un Metroloģijas centrs” Akreditācijas birojā saskaņā ar standarta LVS EN ISO/IEC 17020:2012 prasībām, ar tiesībām veikt mērīšanas līdzekļu verificēšanu

LATAK akreditētajā sfērā ar Nr. I-339 A grupa
LATAK akreditētajā sfērā ar Nr. I-339 C grupa

SIA „Latvijas nacionālais metroloģijas centrs” kā A un C grupas inspicēšanas institūcija sniedz Valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu verificēšanas pakalpojumus atbilstoši LVS EN ISO/IEC 17020:2012 un LR MK noteikumiem, veicot:

  • pirmreizējo verificēšanu (nacionālo un Eiropas ekonomikas kopienas);
  • atkārtotu verificēšanu.

Pirmreizējā verificēšana.

SIA „Latvijas nacionālais metroloģijas centrs” pirmreizējo verificēšanu veic, novērtējot jauna, iepriekš neverificēta mērīšanas līdzekļa novērtēšanu atbilstoši apstiprinātajam tipam vai metroloģiskajām prasībām pirms tā ievietošanas tirgū vai nodošanas lietošanai. Pirmreizējo verificēšanu veic saskaņā ar LR MK noteikumiem Nr.455 par noteiktiem mērīšanas līdzekļiem, kuriem jāveic nacionālā un Eiropas Ekonomiskās Kopienas  tipa apstiprināšana.

Atkārtota verificēšana.

SIA „Latvijas nacionālais metroloģijas centrs” veic mērlīdzekļu, kuri saskaņā ar LR MK noteikumiem Nr.40 ir pakļauti valsts metroloģiskajai kontrolei,  atkārtoto verificēšanu  saskaņā ar standarta LVS EN ISO/IEC 17020:2012 prasībām un LR MK noteikumiem Nr. 981.

©2020 Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Latvijas nacionālais metroloģijas centrs". Visas tiesības aizsargātas.

Meklēt

Lai nodrošinātu vislabāko www.lnmc.lv interneta lapas darbību, mēs izmantojam sīkdatnes. Ja turpini izmantot šo interneta lapu, tu piekrīti lietot mūsu sīkdatnes. Lai iepazītos vairāk par mūsu izmantotajām sīkdatnēm vai kā izdzēst sīkdatnes, spiediet šeit sīkdatņu (cookies) izmantošana.

  Piekrītu izmantot sīkdatnes.